[102nd] Standardy misí pro hlavní akce

#1
Co by vaše mise měla mít a musí mít, pokud ji plánujete použít na nedělní nebo čtvrteční akci.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ideálně by jste vždy měli použít misi-šablonu ze složky @102nd_TMF jako startovací bod vaší mise. Zkopírujte si tuto ukázkovou misi do příslušné složky v dokumentech a přejmenujte ji podle názvu mise a mapy, na které bude. V této misi jsou již vložené standardní čety za tři hratelné strany, které můžete použít a upravit dle libosti (nebo je smazat a vložit si je sami).

Název a popis
V editoru pojmenujte misi tak, aby bylo v seznamu misí na serveru jasné o jaký druh mise se jedná, pro kolik je hráčů, jak se jmenuje a kolikátá verze to je.
Tedy např.: co18_operace_standard_1.0 nebo co20_mise_v1

Do popisu mise vložte krátce o čem mise je, případně jakékoliv důležité informace ke slotování nebo že briefing má proběhnout ve hře. To hlavně pro případ, že se mise bude hrát bez přítomnosti mission-makera.

Dále také nastavte typ mise (COOP, TDM, atd) a minimální a maximální počet hráčů.

Po smrti by se hráči měli dostat do TMF spectatoru, kde spolu mohou mluvit, což je přednastaveno v šabloně, případně můžete nastavit v editoru zaškrtnutím TMF Spectator.

Briefing
Briefing by měl být stručný, ale obsahovat všechny důležité informace jak o misi samotné, tak informace organizační. Do nich spadají především tyto sekce.

Úkoly - stručné shrnutí úkolů v bodech.
Situace - nastínit hráčům situaci v oblasti; uvést do příběhu; jak se dostali tam, kde jsou; čas a počasí; kdo jsou nepřátelské jednotky a přátelské jednotky.
Provedení - jak si mission-maker (neboli vyšší velení) představuje, že by měla mise být provedena; doporučený postup; pravidla, atd...
Administrace/podpora - jaké máme k dispozici vozidla nebo palebnou podporu; kdo má u sebe pro misi důležité vybavení; instrukce k úkolům, které jsou specifické pro misi (např. zneškodnění IED).
Komunikace - jaké vysílačky se v misi nacházejí a doporučené rozdělení kanálů.

TMF samo vygeneruje stránky s rádii, soupiskou, výbavou a o autorovi mise.

Vybavení
Všichni hráči musí mít výbavu od začátku mise u sebe. Výjimkou mohou být nějaké speciální mise, kde to musí být jinak. Vyhneme se tím zbytečnému zdržování na začátku akce a máme jistotu, že každý voják má u sebe přesně to, co má mít.

Můžete k tomu použít jednu z již připravených TMF výbav, vytvořit si vlastní nebo použít Virtuální Arzenál (použitím arzenálu, ale znemožňujete případný respawn se správnou výbavou).

Nutností je dát hráčům zdravotnické vybavení dle standardu, který najdete v každé TMF výbavě.

Vysílačky
Ve standardní misi by každý voják měl mít malou vysílačku 343 a velitel každého týmu velitelskou vysílačku 148 nebo ekvivalent. Vyhněte se tomu, že se každý voják spawne se všemi typy vysílaček, které si poté roztřídí, protože to opět zdržuje a znepříjemňuje organizaci na začátku mise.

K přiřazení vysílaček do výbavy doporučujeme použít ACRE2 nastavení v TMF menu v editoru, které umožňuje i přidělení kanálů.


Testování
Svou misi důkladně otestujte jak v editoru, tak následně na serveru. Níže máte pár tipů na co si hlavně dát pozor.

Chyby ve skriptech - zkontrolujte si, že vaše skripty nevyhazují žádné chyby a jejich fungování na serveru.
Standardy 102nd - zkontrolujte si, že mise obsahuje všechny povinné standardy hraní na stodvojce a že fungují (zdravotnické vybavení, vysílačky, briefing,...)
Rozdělení týmu - standardně hrajeme na 8-členná družstva o dvou fire-týmech.
Vybavení - ujistěte se, že každý hráč dostává správnou výbavu a vysílačky (při použití TMF musí ve výbavě zůstat trochu místa pro přidání vysílaček), pokud možno si vyzkoušejte všechny role, které v misi jsou.
Zámky vozidel a výbava - ujistěte se, že vozidla, která nemají být používána jsou zamčená a že se v nich nebo v bednách nevyskytuje výbava, která nemá být k dispozici.
AI - spawnují se? Dělají co mají? Opětují palbu?
Nezávislí - pozor na to, s kým jsou nezávislí spřátelení a znepřátelení!
Počasí - nechte zaškrtnuté manuální nastavení počasí v editoru - ACE3 jinak způsobuje hurikán. :)
Spínače/waypointy/úkoly - zkontrolujte si, že spínače se spínají, úkoly odškrtávají, atd...


V případě, že potřebujete pomoc nebo si nevíte s něčím rady, neváhejte kontaktovat některého z našich mission-makerů. Na Discordu doporučujeme navštívit kanál editace, kde se pokusíme poradit jak nejlépe umíme.

Dodržováním těchto zásad si nejen ušetříte práci, ale hlavně zpříjemníte zážitek všem ostatním snadnější organizací atd.
Obrázek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

cron