Operation Flashpoint: Guba (NEDOKONČENO)

#1
OPERATION FLASHPOINT: GUBA
Scénář: Dr. Dundee
Mise: Fanatic

Guba.png


Kampaň popisuje cestu majora Guby k hodnosti plukovníka a také zachycuje začátek té slavnější části jeho významné vojenské kariéry. 102nd sehrává úlohu ruské speciální jednotky, která je Gubovi přímo podřízená. Plní speciální úkoly a často využívají nestandardní postupy. Kampaň předchází události ze hry Operace Flashpoint: Resistance a časově probíhá v době vpádu Sovětů do Afghanistánu, v roce 1980. Ve světě zuří studená válka mezi USA a SSSR.

MISE

PŘÍBĚH K 1. MISI | +
Guba strávil pět let jako velitel v jednom ze Stalinových sibiřských gulagů. Svými brutálními praktikami a důsledným přístupem si získal přezdívku “Zubař”. Po tom co se v roce 1966 dostal k moci Brežněv, se Guba přesouvá ke KGB. Nadále využívá proti nepřátelům Sovětského svazu svoje brutální praktiky. Založil a řídil speciální jednotku, která v Moskvě získávala od agentů západu množství užitečných informací. Svými výsledky zaujal samotné vedení Rudé armády a po tom co dosáhl hodnosti Majora, byl převelený k severní armádě, útočící na Afghanistán přes město Temez. Guba měl za úkol odhadovat plány a předvídat kroky nepřítele. Po prvních úspěších mu byla přidělena jednotka specialistů, aby tak mohl už i efektivně předcházet útokům na sověty ovládaný ropovod. Zubař a jeho jednotka si za svou mazanost vysloužili u nepřítele přezdívku “Pouštní lišky”.


1. POUŠTNÍ LIŠKY | +
1. POUŠTNÍ LIŠKY (10.12.2017)
pouštnílišky.jpg

Sovětský svaz útočí na Afghanistán. Postup pěších armád však zpomalují usilovné a statečné útoky Mudžahedínů na ruské ropovody. Chvílemi se armáda ocitá až na kritickém nedostatku paliva a je donucená svůj postup na Kunduz razantně zpomalit. Vznikají časté bitky o neobývané kousky pouště. Každý kilometr ropovodu ovládaný nepřítelem, stojí Sověty zbytečné ztráty na životech a desítky nepoužitelné bojové techniky, ale v prvé řadě čas. Velení armády se do povědomí dostává major Guba a jeho mužstvo specialistů. Jejich zásahy proti nepřátelům jsou účinné a efektivní. Po koordinovaných, ale příliš slabých útocích na několik dobře bráněných úseků ropovodu, Guba předpokládá masívní útok na jednu slaběji chráněnou část. Obrana je po častých útocích už oslabená a tak Guba neváhá a posílá svoje specialisty do oblasti.


BRIEFING
Vaší úlohou je v co nejkratší době dorazit do oblasti ropných věží a podpořit naše obranné pozice. Přibližně hodinu nemáme spojení s oblastí. Očekáváme proto nejhorší možný scénář a nutnost dobýt pozice zpět. Po příchodu či znovu dobytí oblasti, velení jednotky zhodnotí situaci a rozmístí mužstvo tak, aby co nejefektivněji zvládlo odolat případnému dalšímu útoku. Priorita je udržet ropovod v našich rukou až do příchodu posil. Rozvědka hlásí v této oblasti velký pohyb pěchoty a několik lehkých vozidel. Buďte připraveni na všechno.


ÚLOHY
  • Dorazit do oblasti ropných polí
  • Zajistit oblast
  • Bránit oblast až do příchodu posil

DATUM A POČASÍ
16.01.1980 09:00; mapa Desert; lehká písečná bouře

DEBRIEFING
Mise splněna
- došlo k zajištění ropovodu a k jeho obraně před masivním útokem mudžahedínů
Ztráty: 3 z 18
arma3_x64 2017-12-10 21-55-53-55.jpg


PŘÍBĚH K 2. MISI | +
Správný předpoklad útoku a rychlá a efektivní reakce přináší majoru Gubovi chválu a zisk důvěry u vedení armády. Je povýšen do hodnosti podplukovník a odvelen z Afghánistánu. Guba dostává důležitou roli na ostrově Kolgujev a jeho činnost od nynějška podléhá utajení. Ostrov je minimálně obydlen a nachází se výlučně v moci Sovětského svazu. Na ostrově se nachází nezkušená a slabší vyzbrojená část sovětské armády. V blízkosti se nachází ostrov Malden, považován za území NATO a neutrální ostrovy Everon a Nogova. Guba, po obdržení potřebných informací, chápe důležitost splnění rozkazů a naléhá na převelení jednotky, která pod ním sloužila v Afghánistánu. Sovětská jednotka specialistů dostává za svou dobrou službu vlasti zelenou a odlétá na Kolgujev, pryč z válečné zóny. Na vstupním brífinku se velení jednotky dozvídá o přísně tajných sovětských skladech, umístěných pod několika základnami na Kolgujeve. Mají ukrývat součástky pro nové, modernější zbraně hromadného ničení. Tato informace podléhá nejvyššímu utajení a sovětská armáda bránící Kolgujev o situaci není informována. Problém v oblasti vytváří skupinka místních partyzánů. Na protest vpádu Sovětů do Afghánistánu se rozhodli sabotovat jejich činnost na ostrově Kolgujev. Guba předpokládá, že o významu sovětských základen netuší, přesto vysílá své družstvo zjistit o nepříteli co nejvíce informací.


2. NA KOLGUJEV | +
1. NA KOLGUJEV (17.12.2017)
nakolgujev.jpg

Guba, den po jejich příletu, vysílá jednotku do akce. Na ostrově se nachází skupina s neznámým počtem členů, úspěšně praktikující partyzánský styl boje. Vyřadili už několik sovětských vozidel. Zatím se nehlásili žádné ztráty na životech, ale nepodařilo se ani zajmout či zastřelit jediného partyzána. Podle hlášení využívají miny a nálože, dosud nezjištěného původu. Není známo, zda jsou ozbrojeni a pro sovětské vojáky nebezpeční. Podplukovník Guba vysílá specialisty zajistit potřebné informace o nepříteli, jeho výzbroji a povaze jeho mise na ostrově.


BRIEFING
Vyčkejte na příchod velitele jednotky. Následně se vydáte zkontrolovat určené úseky cesty. Je nutné zneškodnit všechny nalezené výbušniny, miny a jiné nástrahy. Při kontaktu s neozbrojeným nepřítelem se ho pokusíte zajmout. Jakékoliv činnosti nepřítele, ohrožující život sovětských vojáků, musíte přerušit za každou cenu. Získejte o nepříteli jakékoliv informace: motiv, původ, typ vybavení či osobní dokumenty. Vše je pro nás v této fázi důležité.


ÚLOHY
  • Shromážděte se v hlavní základně
  • Prozkoumejte cestu a odstraňte nástrahy a výbušniny
  • Vraťte se zpět na hlavní základnu

DATUM A POČASÍ
11.02.1980 07:00; mapa Kolgujev; zataženo

DEBRIEFING
Mise splněna
- pobřežní cesta byla z 80% odminována
- došlo k narušení nepřátelské předávky zbraní a munice
- byly získány důkazy, že NATO zásobuje partyzány
- byl zničen skrytý nepřátelský tábor v lesích
- došlo k zajištění majorova domu po partyzánské sabotáži naší techniky na hlavní základně
Ztráty: 1 z 19
Obrázek

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

cron