[Report] Neděle 19.03.2023 - Operace Ovečka

1
Obrázek


Dvojka - Charlie - Velitel Družstva
První hodnotím velení a postup, k misi se budu vyjadřovat až níže.

Plán za mne byl hezky vymyšlený a ještě lépe nakreslený, škoda toho že jsme museli misi restartovat, takže se pak šlo podle méně podrobného plánu.

Fáze I.
Přistání probíhalo do oblasti cca 300x300 metrů, svý lidi jsem sledoval na Androidu, všem se podařilo přistát uvnitř elipsy. Hned po přistání se vyskytl první problém a sice, že jsem se nemohl na družstevní vysílačce spojit se Zdeňkem (Velitelem Delty), ikdyž jsem jeho vysílání slyšel. Chtěl jsem se totiž s kluky přeskupit na jižní straně, odkud bychom pokračovali po naší modré. Zdenda místo toho lidem okolo něj (kteří ho na vysílačce přijali), nařídil přeskupení se na severu (na mapě je to ta žlutá kruhovitá cesta u domu). Na velké vysílačce jsme se na štěstí spojili a přeskupili na žluté cestě kterou modrá čára protínala.

Fáze II.
Přesun po této oblasti měl proběhnout v naprostém utajení, přikázáno jsme měli se i v nejhorším případě plazit. Plazit jsme se nakonec díky tmě nemuseli. Došli jsme až k bodu Little Boy, ze kterého ale nebylo kvůli vegetaci komplet nic vidět, takže Observe od vysílače nakonec neproběhl jak bylo v plánu. Po cestě jsme se však podívali dalekohledy na bod Newton, který byl vidět z pozice 3 vykřičníků a zdál se být čistý (měl jsem termální dálkoměr).

Fáze III.
Jelikož bylo naším cílem zaminovat jak vchod do Kasáren, tak příjezdovou cestu ze západu, musel jsem týmy rozdělit. Tým Zdendy vyrazil z vysílače severozápadně ke Kasárně. My jsme kopec obešli z jihozápadu a vyrazili na bod Newton, kde jsme se ujistili že je opravdu čistý, od něj jsme se dostali do pozice START 2, kde do černě vyznačené oblasti Corwin položil několik min. Zdeněk mezitím postoupil na kasárnu, kde ale měl bohužel potíže s hlídkami a ve snaze položit miny, přišel o svůj život. Byly tam pak nějaké problémy s odpojováním / padáním hry, takže neznám přesný osud ostatních, vím jen že SWIMEN se hlásil jakožto poslední člen týmu, takže se krátce připojil k týmu Alfa, která se ze severu stahovala přes oblast k nám na jih.
Charlie pak ještě dostalo rozkaz popojít více na jihozápad a zaminovat i přímo bod Západní cesty. Bohužel mu zbyla už jen jedna protipěchotní, ale stejně jsme tam šli a položili ji.

Fáze IV.
Někdy v tomto bodě jsme byli prozrazeni, předpokládám nepřítelem v kasárnách a ze severu dorazily posily. Celá četa se přeskupila ve vesnici Jodiuo. Kde jsme se domluvili, že vzhledem k ztrátám v obou družstvech a času který nám již nezbýval, bychom se za normálních okolností stáhli z oblasti a mise by byla nesplněna. Já za dvojku jsem byl v pokračování v misi, jelikož se u nás téměř nic nedělo, cesta byla zaminovaná vniveč a moji kluci kryli prázdné sektory. Nakonec jsme se tehdy shodli v pokračování.
Nejprve jsme se vytáhli západně od bodu Marconi, kde jsme zaregistrovali přistávající ozbrojenou helikoptéru, poté co přistála bylo již letiště v plné pohotovosti a vedla po nás těžká palba. Část kontaktu jsme se snažili potlačit, ale vylézali ze všech děr, objekt byl dobře bráněn několika kulomety schovanými za barikádami. Takže jsme podle plánu pokračovali dále k bodu Fermi. Problém bylo, že SWIMEN a Corwin byli raněni, swimen těžce, padl nám tam pak do limbu a my zjistili, že je nějaký problém s léčením. Za prvé tedy já jsem měl málo medického celkově - 10 obvazů a 5 z nich mi vůbec nešlo nijak aplikovat, škrtidla jsem si v počátečním chaosu žádné nevzal a v načtené výbavě jsem je neměl. Corwin měl podobný problém a nemohl jako medik fungovat, takže nám Swimen vykrvácel pod rukama. Jack0b s Brewerem se mezitím vytáhli až za Fermi, odkud jsem jim řekl ať se vytáhnout na první velký hangár a poté až na bod Vrakoviště. Já s Corwinem jsme pak pod nástřelem, pomalu šli také za nimi.
Na bodě Vrakoviště nalezli HVT - Vědce. Hned před domem stál Jeep co pamatoval ještě Vietnam, každopádně byl ještě pojízdný, takže jsme do něj HVT naložili - ikdyž se mu chvíli dost nechtělo, což nás zdrželo natolik, že padl i Corwin. V Jeepu bylo málo místa, takže jsme spolu s rukojmím odjeli Já a Jack0b, mezitím Brewer si našel opodál jiné vozidlo. Oba jsme byli několikrát nastřeleni a zraněni, i HVT to chytil, takže jsme zastavovali abychom se vyléčili - někdy v tomto bodě to vozidlo chytlo tolik že bylo už nepojízdné. Na štěstí žila ještě část jedničky, která dorazila s novým vozidlem, které jsme si vzali a HVT odvezli do bezpečí. Misi nakonec přežili z dvojky pouze Já, Jack0b, Brewer a HVT. Vladan s Weorickem se obětovali.

Mise

Vybavení, bedny
Já měl problém se svojí vlastní výbavou - vysvětlím - Tyhle výbavy jsme vytvářeli na Aceovo přání kdysi dávno, na PMC misi ve dne. Měl jsme vytvořenou výbavu s puškou s podvěsem. Mise se odehrála - nebyl tam jeden jediný člověk co by měl kulomet, což mi v tý misi dost chybělo, ta palebná převaha, schopnost potlačovací palby. Takže jsem si vytvořil výbavu s kulometem.
Pokusím se to vyjádřit co nejvíc aby se z toho dalo něco vzít, nejen pro Ace, i pro ostatní, do příště.

Prvním problémem bylo že jsme si měli vytvořit jen výbavu bez jejího obsahu, ten nám Ace dodával čistě sám. Což hned vytvářelo chaos v tom, v jakém části oblečení kdo co nosí a hlavně kolik toho nosí, někdo by rád víc obvazů, někdo zase zásobníků. Moje výbava vypadala tak, že jsem dostal 5 Elastických obvazů, 2 morfiny, 1 žlutý kouř, 1 výbušný granát, 8x (včetně zbraně) 200 raný zásobník do kulometu, vysílačka 343, IR značkovač, baterka do mapy - Tím sem měl kompletně plnou výbavu. Jako velitel jsem musel tuším něco vyhodit, aby se mi vešla do uniformy vysílačka 148, plus jsme měli info ať si raději vezmeme stahovací pásky atd.
Někteří lidé pak museli řešit že na tajnou misi v noci ani do té výbavy nedostali například tlumič na zbraň aj. + Jsme měli do výbavy přibrat miny.

Celé tohle bylo řešené tím, že na startu bylo několik různých beden ve kterých byly snad náhodně roztahané zásoby. Ikdyž nám Ace všem stále opakoval kde co je, vytváří to zbytečný chaos a zdržuje to.

Start Ace završil tím, že nedokázal vzletět, mise se proto restartovala. Mě ten pád dokonce shodil celou hru. Takže chybnou výbavu jsem si znovu načítal někdy ve 20:50, honem honem abychom už vzlétli a seskočili, protože většina trvala na tom že si seskočit chtějí, což nekritizuju, seskok byl fajn. Ve spěchu jsme tedy probrali nějak většinu toho co jsme potřebovali - i když já například, jsem si nevzal ani jedno škrtidlo a nějaké nefunkční obvazy.

Moje návrhy k tomuto jsou, buď lidi zkusit poprosit o nové výbavy (aby aspoň ti co vědí že chtějí dorazit a v případě noci a nutnosti mít miny atd. by si rádi vzali uplně jinou výbavu, by si ji změnit mohli).
Další fajn nápad by byl nám dát omezený arzenál, když už v tom chceš mít tolik volnosti (z té volnosti hrabat se v x bednách bleju, to je jediná nostalgie, která mi starší díly army nepřipomíná v nejlepším světle).
V poslední řadě, dát třeba 5 stejných beden, ve kterých by byla výbava rozdělená podle kategorií - Munice, Výbava, Medický, Granáty, Doplňky na zbraň apod., aby se v tom dalo lépe vyznat.

KOMUNIKACE

V poslední části musím vypíchnout radiokomunikaci - bordel bordel, za mě asi dost zbytečných oznámení. Problém Kaina v HQ je, že chce mít všechno moc do detailu splněný a být o tom stále informován. To už jsem si vyzkoušel při velení v mojí vlastní misi. Je super že se toho tak ambiciózně ujímáš a máš ty plány hezky vymyšlený, jen prostě přespříliš velký mikro-management je zlo. Některým lidem tady za to stále nadáváme, ale stejně to děláme dál a dál. Typický příklad bylo vysvětlování jak se ve Fázi 2 budeme plazit přes otevřené prostranství a nesmíme být ani za nic odhaleni, i kdyby to znamenalo že budeme mít nepřítele v zádech. Je to plán, který při sebemenším zakopnutí - a zejména v armě - jde okamžitě z okna ven. Což se tuším stalo jedničce, u které jsem slyšel střelbu, když jsme se nasouvali k bodu Newton.

Problémem taky dost bylo, že na tak malý vzdálenosti, jsme byli teda hrozně rušený terénem, hlavně na 343 jsem se pořád nemohl spojit s lidmi z mého týmu.
Jirka
cron